Rannarootslaste esimene laulupidu (Sångfest) toimus 3.juulil 1933 Haapsalu piiskopilinnuses. Järgmise laulupeo toimumine võttis aega 80 aastat, et laulupeo projektijuht Sofia Joonsi ettevõtmisel see üritus taasluua. Laulupidu koos tantsuetendusega toimus 2.juunil 2013.

Traditsioon oli loodud ja, et see saaks kesta, planeerib laulu- ja tantsupeo komitee igal kolmandal aastal uue sündmuse ning nii toimus uus pidu aastal 2016. Eestirootslaste laulu- ja tantsupeol "Meie maa" oli osalejate arv kahekordistunud. Uueks projekitjuhiks sai Jana Stahl ja pidu sai endale eraldi osana tantsupeo. Laulupeo ülddirigent oli Peeter Paemurru ja tantsupeo üldjuht Sille Kapper.

Järgmine pidu lükkus kahel korral edasi ja neljas Eestirootslaste laulu- ja tantsupidu "Aiboland, mu arm" sai toimuda augustis 2021. Laulupeo ülddirigent Endrik Üksvärav, tantsupeo üldjuht Sille Kapper ja projektijuht Jana Stahl. Hoolimata viiruse levikupiirangutest pidu õnnestus. 

2022 aasta ja isegi sellele eelneva 2016 aasta lindistust saab järele vaadata siit

Viienda laulu- ja tantsupeo ettevalmistusega on korralduskomitee juba alustanud ja loodame kohtuda teie kõigiga 2024. aastal uuesti Haapsalu piiskopilinnuse suurel õuel!