Eestirootslaste Kultuuriomavalitsus

Estlandssvenskarnas Kulturförvaltning


Aktuaalne

Päevakohased teated ja uudised

 

 

Eestirootslaste suguvõsa andmebaasi avaüritus 04.11.21

20. november 2021 12:30 Prindi E-post


Eestirootslaste suguvõsa andmebaasi avaüritus toimub 4.detsembril kl 14-16 Eesti Majas või digitaalselt Zoomis. Teatise osalemissooviga saad saata SOV kodulehelt www.estlandssvenskarna.org Andmebaasi kasutamine saab võimalikuks ka eesti keeles ning sellele lisatakse ajapikku juurde veel rannarootsi kultuuriruumi asualasid. Rohkem infot leiad SOV kodulehelt.

Loe edasi...

Kultuurinõukogu laiendatud koosolek

15. november 2021 17:56 Prindi E-post

20211114 134249

14.novembril toimus Eestirootslaste Kultuuriomavalitsuse kultuurinõukogu koosolek, kus osales 13 kultuurinõukogu liiget. Enamus osalejatest arutles kultuurinõukogu järgmise aasta valimiste ja rannarootsi kultuuriruumi teemadel Tallinna Rootsi-Mihkli kiriku Olavisaalis ja osad veebis. Laiendatud koosolekul osales ka 3 külalist ja tõlk. Arutelu tulemusena tekkis mitu koostöömõtet SOV Rootsi ja kultuuriomavalitsuse vahel ning kultuuriomavalitsuse ja erinevate ajalooliste rannarootsi asualade kogukonnaesindajate vahel. Koosolekul kinnitati kultuurinõukogu poolt rannarootsi kuluuriruumi strateegia 2021-2025 ning arutleti selle juurde kuuluva strateegia tegevuskava üle, mis on pidevalt täienev tervikpilt kõikidel rannarootsi asualadel toimuvatest projektidest ja algatustest, mis osa on teostamisel, lõpetatud või püüdlus eesmärgi poole, mida kogukonnad sooviksid. Kultuuriomavalitsus vajab ühiseid arutelusid, et leida parimaid lahendusi Rootsi rahvusvähemuse ja rannarootsi kultuuriruumi jaoks ja selliselt, et rannarootsi kultuuripärand selle elusal kujul võiks kestma jääda.

Eestirootslased Youtube´s

5. november 2021 17:13 Prindi E-post

Ajakirja "Kustbon" oktoobris ilmunud numbris on ära toodud Youtube´s avaldatud SOV Rootsis seminarid, et võimaldada inimestel nende materjalidega tutvuda neile sobival ajal. Lisaks varasemaid videosid. Ajakirjas on toodud järgmised materjalid:

Kristiina Kisler bakalaurustöö rahvamuusikute rollist Rootsis pealkirjaga Musikens roll...

SOV Stockholmi raamatunädalal 28.august 2021 - Estlandssvesnkarna SOV på Stockholms bokhelg den 28 augusti.

Vad togs med på flykten över Östersjön? Elin Heppling ja Anna Arnborg Stockholmi Meremuuseumist, 16.juuni.

SOV tekstikogusid tutvustavad Ingeborg Pöhl Andersen ja Maria Broman 1980-ndate filmis.

Näitusest Ur arkivet: Textiler, Folkdräkter, Fotografier och Föremål 2019 Eesti Majas Stockholmis.

Runöborna, de mest säregna svenskarna i Baltikum. Jörgen Hedman esitlus mai 2021.

Aterinvigningen av Ormsö kyrka. 2 osa. Filme on näidatud SvT´s.

Otsingusõna "Estlandssvenskarna" toob välja Youtube´s veel materjale. Lisaks leiab materjale otsingus sõnadega "rannarootslased" ja "eestirootslased". Näiteks Eestirootslaste viimase laulu- ja tantsupeo siin https://www.youtube.com/watch?v=Sg2mCYrmXSw

Toredaid lugusid on veelgi. Näiteks Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu kodulehelt leitud selline lugu https://www.youtube.com/watch?v=8o7YviaPTDQ

Head vaatamist!

Strateegiakoosolek 9.oktoobril Eesti Majas

11. oktoober 2021 07:29 Prindi E-post

  Gruppfoto Strategimötet

9. oktoobril toimus Stockholmi Eesti Majas koos eestirootslaste kogukonnaga Rootsis viimane strateegiakoosolek Ragnar Siili eestvedamisel. Nüüd on kohtumised toimunud kõikide kogukondadega sh Rootsi kogukonnaga, mis koroonaviirusest sõltuvalt jäi planeeritud kohtumiste plaanis viimaseks. Täname Eestirootslaste kultuuriühingut SOV Rootsis. 

14.novembril arutab kultuurinõukogu strateegia tegevuskava aastateks 2021-2025 ning kinnitab selle prioriteedid. Järgmise aasta tööplaani (strateegia tegevuskavast lähtuvalt) kinnitab kultuurinõukogu koos eelarvega kultuurinõukogu aastakoosolekul kevad 2022.