Eestirootslaste Kultuuriomavalitsus

Estlandssvenskarnas Kulturförvaltning


Aktuaalne

Päevakohased teated ja uudised

 

 

Strateegiarutelu Noarootsis

9. oktoober 2020 13:52 Prindi E-post

6.oktoobril toimus strateegiarutelu üheskoos Noarootsi kogukonnaga - üks viimastest aruteludest kogukondades. Järgmised sammud, mida saab teha juhatuse poolt strateegia rakendamiseks on juba tehtud või lõpetamisel. Siit edasi saab minna juba ainult suurema meeskonnaga ning selleks on kkkokku kutsumisel eraldi koosolek, et kavandada esimest kultuuriruumiga seotud konverentsi, mille käigus loodame kaasata suuremal hulgal inimesi ja nende kompetentsi ja lisada panustatavat aega kultuuriruumiga seonduvalt (enamus tööd kultuuriomavalitsuse juures tehakse ära vabatahtliku tööna). 

Täname Noarootsi toimekat kogukonda, kes oli aktiivselt kaasa mõtlemas ja tulemas! Uute kohtumisteni!

Strateegiatutvustus Rannarootsi Muuseumis

6. september 2020 19:07 Prindi E-post

20200829 161017

29.augustil toimus juhatuse laiendatud koosolek Rannarootsi Muuseumis, kuhu oli kutsutud nii kultuurinõukogu liikmeid kui ka asendusliikmeid. Kohal oli kümmekond kultuuriomavalitsuse nõukogu ja juhatuse liiget. Koosolekul ei saanud osaleda kultuurinõukogu ja juhatuse liikmed Rootsist. Rannarootslaste kultuuriruumi strateegia eesmärke ning järgmiseid samme kultuuripärandi väärtustamiseks ja esile toomiseks tutvustas Creativity Lab OÜ tegevjuht Ragnar Siil. 

Jälgida saab kultuurruumi strateegia loomisprotsessi veebilehel www.rannarootslased.ee  Räägi kaasa ja jaga oma mõtteid meiega!

Strateegiakohtumised Vormsil ja Ruhnus

11. august 2020 13:08 Prindi E-post

IMG 8881

29.juunil kl 17 toimus rannarootsi kultuuriruumi strateegiakohtumine Vormsi Talumuuseumis. Suured tänud Marju Tammele!

1.augustil olime jõudnud piraadilaeval "Juku" Ruhnusse ja põgus arutelu toimus Liise talu õuel. Suured tänud vallavalitsusele!

Järgmine strateegiakohtumine toimub 29.augustil kl 17 Rannarootsi Muuseumis.

Rannarootsi kultuuriruumi strateega

10. juuli 2020 08:19 Prindi E-post

Veebilehel http://rannarootslased.ee/ saad kaasa rääkida rannarootsi kultuuriruumi strateegia kujundamisel. Saate meiega jagada omi mõtteid http://rannarootslased.ee/raagi-kaasa kuni 31.12.2020.

Ootame väga kõikide rannarootsi kultuuripärandist huvitatute arvamusi!