Eestirootslaste Kultuuriomavalitsus

Estlandssvenskarnas Kulturförvaltning


Aktuaalne

Päevakohased teated ja uudised

 

 

Noarootsi kodukandipäevad 9.-10.juuli 2022

9. Mai 2022 09:35 Prindi E-post

Laupäeval, 9. juulil

Kell 11 Piiskoplik jumalateenistus Noarootsi kirikus

Kell 13 Noarootsi kodukandipäevade avamine Pürksi kultuurimajas

Ettekanded ja esinejad.

Kell 13 – 19 Noarootsi Kodukohvikute päev – kontakt Merilin Kaustel-Lehemets See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kell 15 – 18 Mickogården/Miku talu hoovil käsitöölaat, töötoad (kirivöö kudumine ja rannarootsi tantsud, talharpamängijad) avatud lava

Kell 18   Kontsert ja simman Pürksi mõisa pargis

Esinevad: ans. ”Uurikad”, Haapsalu Muusikakooli keelpilliansambel ”Pille”, Vormsi talharpamängijad, rahvatantsutrupp ”Känd ja Käbid” Nõmme kultuurikeskusest, simman ansambliga ”Posõ” jt.

Pühapäeval, 10. juulil

Kell 11 Kontsert-palvus Noarootsi kirikus

               Sofia Joons ja Strand-Rand

Kell 14 Tänupalvus ja kontsert Rooslepa kabelis

              Kodukandipäevade lõpetamine

Näitused: 

Rannarootsi asualad – minevik ja tänapäev - Pürksi kultuurimajas

Esimesed Noarootsi kodukandipäevad – fotonäitus Pürksi kultuurimajas

Rooslepa kirikuvarad – Rooslepa kirikus

Ernst Hermann Schlichtingi litograafiad rannarootslaste eluolust 19-nda sajandi keskel - Noarootsi Lokaalis

Vanad riietumistavad Noarootsis – Noarootsi pastoraadi hoovil

Rannarootsi Muuseumi esimese rannarootsi vaiba koopia – Mickogården/Miku talu hoovil

Noarootsi hariduselu esimesed sajandid – Noarootsi kooli ees

Noarootsi külade arhitektuur – Noarootsi pastoraadis 


Korraldustoimkond: Noarootsi osavald See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

        Rannarootsi Muuseum    See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

        Eestirootslaste Kultuuriomavalitsus See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

                                       Lääne-Nigula vald See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

                                       Noarootsi Kogudus  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

                                                   


Kandideerimine

22. aprill 2022 09:43 Prindi E-post

Igal kolmandal aastal asume valima Eestirootslaste Kultuuriomavalitsusele uut juhtorganit ehk kultuurinõukogu. Valitakse 21-liikmeline kultuurinõukogu kolmeks aastaks. Kõik rahvusnimekirja kantud isikud saavad valida kultuurinõukogu ja soovi korral kandideerida valitavasse kultuurinõukogusse. Kultuurinõukogu koguneb kahel korral aastas ja kinnitab kultuuriomavalitsuse tööks vajalikud dokumendid ja teostab järelvalvet juhatuse tegevuse üle. Kultuurinõukogu valib esimesel istungil esimehe ja aseesimehe ja 5-liikmelise juhatuse kultuuriomavalitsusele. Juhatusele valitakse samuti esimees ja aseesimees.

Kandideerimisavaldus aastal 2022 peab jõudma valimiste peakomitee juurde hiljemalt 25.septembril kl 18. Kontakt tel + 372 53078009 (peakomitee esimees Ellen Kavald).

Kandideerimisavaldus rootsi keeles siin

Kandideerimisavaldus eesti keeles siin

"Eestirootslane" muutub elektroonseks

1. märts 2022 13:41 Prindi E-post

Estlandssvensk 1 2014 framsidaestlandssvensk 1 2013 framsida

Ajaleht "Eestirootslane" hakkab ilmuma sellel aastal ja esmakordselt enne suve elektroonsel kujul, mis tähendab seda, et tavapärasel kujul ajaleht enam postkasti paberlehena ei saabu (rahvuvähemuse nimekirja arvatud inimestele). Edaspidi saadetakse ajaleht neile e-posti aadressidele failina, kelle meiliaadressid on meile teada rahvusnimekirja avaldustel oleva infona. Juhul, kui soovid teada saada ajalehe ilmumisest koheselt ja(või kahtled e-posti aadressi õigsuses, siis saad teada anda sellest ajalehe toimetajale Inegegerdile e-posti aadressil kokkas48(at)gmail.com. Ajalehe "Eestirootslane" varem ilmunud numbrid ja ka edaspidi ilmuvad numbrid on leitavad meie kodulehel menüülingi "Publikatsioonid" alammenüü "Eestirootslane" juurest.